Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Úvahy

mamulova-silvie_OCHPR_08.doc, (55kB)
Vysoká škola není jen procházka růžovým sadem (ale je, kecám) a někdy si člověk musí trochu máknout. Kdo by hledal inspiraci na seminární práci, může hledat zde. Je to marné tlachání na třech stránkách, ale zápočet mi byl uznán, takže :o)
Posledni komentare
13.11.2008 21:03:01: Počkej a to jsi vážne odevzdala a nebo to byl joke?smiley${1}
28.12.2006 14:42 Jak vznikla DNA a to všechno kolem? Jak je vlastně definován život? A kde udělala evoluce chybu, že to teď na Zemi vypada jak vypadá? Na tyto otázky hledá odpověď řada evolučních biologů. Určitě znáte teorii "prapolévky", ve které vznikly kumulativní selekcí určité aminokyseliny z plynů v praatmosféře. Aminokyseliny se začly shlukovat v "bílkovinné chuchvalce" (prostě chemie a síla chemických vazeb, na to jsou zákony a s ty jsou neměnné). Tyto bílkovinné chuchvalce měly omezený přísun materiálu, kaluže nebo místa, ve kterých vznikaly byly omezenými zdroji. Proto se zde zrodila konkurence, šlo o to přežít. Jenže na druhou stranu tady jde se uvažuje o bílkovinných chuchvalcích jako o něčem, co se chovalo určitým způsobem za daným účelem. Začla probíhat replikace a pak byla věnována energie do vymýšlení různých metod, jak přežít. Obalení membránami, spolupráce s jinými bílkovinnými chuchvalci, stavění nástrojů přežití. Pokud šlo skutečně o záměr, je pak lepší mluvit o replikátorech. V dnešní době je velice úspěšných replikátorem třeba DNA a vidíte, kam až to dotáhla.
Posledni komentare
30.09.2007 09:29:47: To jsi psala taky ty? Jestli jo, tak smekám :)
3.12.2006 21:54 "Králík utíká rychleji, než liška, protože králík běží o život, zatímco liška jenom o oběd!" Výše citovaná věta zachycuje zcela přesně "princip života a oběda" (life/dinner principle). V důsledku tohoto principu mohou být zvířata občas manipulována jinými zvířaty tak, že jednají jinak, než by bylo v jejich zájmu. Normálně by králík tak rychle neběžel, ale pokud na něj působí liška jako lovec, je králík donucen k vydání nadměrné energie a zachování sebe sama. Cílem tohoto článku je vám nastínit některé případy, kdy jsme my i jiní živočichové manipulovaní tak, abychom vyhověli těm, kteří nás ovládají. Parazitům!!!
12.11.2006 16:39 Zhruba před měsícem se mi stala divná věc! Jedna moje kamarádka na mě vybafla: "Umře?" Jejímu úletu jsem nevěnovala pozornost, kdyby se to neopakovalo skoro každý den a někdy i víckrát. Týden jsem odolávala, pak mi došla trpělivost a začla jsem z ní páčit, kdo že má umřít. Doneslo se mi odpovědi, že slon. Super! Na toto jsem jí musela odpovědět po pravdě, že ano. Že i slona to čeká. S výrazem trápeného zvířete se začla vztekat, že to nemůže být pravda a pak to přišlo; další řada neodbytných otázek typu "proč"! No jo, jsem slabý jedinec, brzy jsem to vzdala a podávala kamarádce uspokojivé odpovědi. Když jsem řekla "ne", protiřečila tím, že tomu nevěří, když byla odpověd kladná, chtěla po mně, ať to dokážu. Nu dobrá, dokazuju....
 


ZaWeB