Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Texty

Hádanky 2

Jedna topinka se smaží deset minut - pět minut z každé strany. Na pánev se vejdou dva chleby vedle sebe. Za jak dlouho nejrychleji osmažíte na jedné pánvi tři topinky?

Stojíte u tří vypínačů. Víte, že patří ke třem žárovkám, které jsou v místnosti, kam vede dlouhá a klikatá chodba - tzn. že ze svého místa vůbec nemůžete vidět, zda některá svítí nebo ne. Všechny tři vypínače jsou nyní v poloze vypnuto.
S vypínači můžete manipulovat jak chcete, pak jednou projít chodbou a podívat se do místnosti. Tam musíte říci, který vypínač je od které žárovky.
Jak na to?

Řeka. Na jednom břehu tři misionáři a tři kanibalové. Lodička, do které se vejdou maximálně dvě osoby. Jak se všichni přepraví na druhou stranu tak, aby nikdy na žádném břehu nebyla přesila kanibalů nad misionáři?


Řešení najdete, když kliknete ne "zobrazit celé"
Za 15 minut. Po pěti minutách jednu topinku sundáte a druhou otočíte. Po deseti minutách je jedna hotová a dvě je třeba osmažit ještě z jedné strany.

Zapnu první vypínač, chvíli počkám. Vypnu první a zapnu druhý. Jdu do místnosti. Jedna žárovka svítí, jedna je horká, třetí nic..

Kanibal a misionář tam (nebo dva kanibalové). Misionář zpět (kanibal).
Dva kanibalové tam. Jeden zpět.
Dva misionáři tam. Misionář a kanibal zpět.
Dva misionáři tam.
Na druhém břehu jsou nyní tři misionáři a kanibal. Ten postupně odveze své dva kamarády.
Poslední komentáře
25.04.2008 18:15:34: Na ty žárovky jsem normálně přišla :D:D Ale na ty topinky ne, to jsem suverénně nahlas křikla že 20 ...
23.04.2008 18:55:40: sakra sem to ale loser... smileytak sem si věřila u těch topinek a ono je to 15minut...smiley...ale co.....
 


ZaWeB