Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Okolo PC

Fáma

Znáte to, někde se něco špitne a druhý den už o tom ví polovina sídliště, města, republiky nebo světa. Prostě v dnešním kybernetickém a sledovaném světě nemáte šanci utéci z dosahu médií. Mobily, televize, GPSky, satelity, infrakamery, čipy, registry, počítače a mnoho dalšího na každém rohu! Být informovaný je dobrá věc. Víte, kde je zácpa, kdo umřel nebo jak je venku. Ale co když se někdo naučí tyto média zneužívat a dojde pak k šíření zpráv pro jeho prospěch, ke vzniku tzv. fámy.
Ano, určitě jste se s němi již setkali. Nevěříte? Žebříček takových nepravdivých sdělení najdete například zde. Jedná se o fámy ústní. Ale mnohem častěji se šíří zprávy psané ve formě emailů. Určitě vám přišly emaily typu "CocaCola zabila chlapce po spolknutí Mentos" nebo "HIV pozitivní odkládají v kině infikované jehly" či dokonce "Nepřidávejte do svého contact listu uživatele toho a toho, budou vám naformátovany disky" apod. Jedním z velmi častých nešvarů, který se na Internetu vyskytuje, je šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, tzv. hoaxů. Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o těchto nástrahách, se kterými se denně setkává a které ohrožují jeho běžné používání internetu.
Server HOAX.cz obsahuje pravidelně aktualizovanou databázi nejrozšířenějších podvodných e-mailů. Dříve než rozešlete jakýkoli řetězový e-mail, navštivte naši databázi hoaxů a ujistěte se, že právě Vy nerozesíláte nebezpečný e-mail svým přátelům, známým či obchodním partnerům. Zda se skutečně jedná o planý poplach se dovíte na stránkách hoax.cz
Žádné komentáře
 


ZaWeB