Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Horoskopy

Keltský horoskop

Obvyklý evropský horoskop, založený na dvanácti znameních hvězdného zvěrokruhu a postavení planet v den narození člověka je pro nás zajímavostí i poučením a přibližuje nám myšlení i staré tradice národů. Jsou však také jiné soustavy než naše nebo orientální astrologické představy, dochované až do naší doby. Zcela neobvyklým horoskopem je dávný horoskop keltských druidů, tedy kněží, mudrců a věštců zároveň, kteří všechny své poznatky čerpali z pozorování přírody a užívali přírodních symbolů; vždyť právě po nich se nám dochovala tradice vánočního jmelí, stále tak půvabná a milá, připomínající přírodní krásy i v nejšeřejších krátkých zimních dnech.
Kelti měli svůj osobní horoskop, který byl založený na znameních, které pojmenovali po stromech. Horoskop střídá celkem 17 různých druhů stromů za půl roku, a to po desetidenních obdobích. Proto se během roku opakuje vliv stromu vždy dvakrát, u topolu třikrát. Pro osoby narozené v den rovnodennosti nebo slunovratů, pak platí zvláště příznivé předpovědi odvozené od životného a silného dubu, krásné břízy, půvabné olivy a tvrdého neústupného buku.

Horoskop si můžete úřečíst třeba ZDE
Poslední komentáře
30.03.2008 11:27:34: Mrknu na to... Na mě ty horoskopy většinou dost dobře seděj ;-) Asi jsem takovej univerzální typ.....
24.02.2008 13:27:09: S smiley${1} S smiley${1} S
28.01.2008 23:25:38: r
28.01.2008 23:25:34: r
 


ZaWeB