Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Homepage

Internetová schizofrenie

Určitě vás někdy napadlo, jak jsou v dnešní době lidé zranitelní, hlavně co se týče jejich soukromí. Denně se setkáváme s desítkami kamer na ulicích, které nás sledují na každém kroku, podle sim karet v mobilním telefonu není také těžké vyhledat, kde se člověk právě nachází. Satelity, navigace, štěnice, kreditní karty a hlavně INTERNET! Právě internetu věří většina lidí i když si je zároveň jistá, že to, co do něj vkládá (ať už jsou to hesla, rodná čísla, osobní údaje, čísla účtů a kreditek) se stává veřejným tajemstvím, a doufá, že „na oplátku“ dostane to samé od druhých. Nejenže každý je tak solidární…. někdy se toho dá pěkně zneužít.
Napadlo vás už někdy, jak jste internetově slavní? Schválně zkuste napsat do vyhledavače své jméno a divte se (z 50 odkazů patřilo 15 mé osobě). Sice bych si dokázala představit svůj život bez internetu, ale proč bych to dělala, vždyť je to s ním jednodušší. Základem bezpečnosti je (jak je známo) pestrá škála hesel a uživatelských účtů, což se dobře říká, když vlastníte 2 nebo 3, ale těžko udělá, když jich máte desítky. Normálně jsem Silvie, ale na internetu pod lechtivým jménem Apppatch. Nejvíce zarážející ale je, že ne všude pod tímto nickem figuruji, a přesto mě najdou lidé, které já neznám nebo znát nechci a pak mi znepříjemňují život. Tímto bych chtěla apelovat na všechny mé přátele i nepřátele, aby mi všechno, co jim na mě vadí nebo mi mají chuť sdělit, řekli z očí do očí, protože po internetu se nebavíte se mnou, ale s mým virtuálním já – Apppatchem.
Víte vy totiž, kdo skutečně jsem? Takhle nadáváte na uměle stvořené monstrum a to těžko něco změní. Vše, co jsem na internetu zveřejnila, jsem zveřejnila záměrně, s úmyslem a uvědoměním si, co to může mít za následky, nestydím se za to a rozhodně to nechci brát zpět. Možná jsem chtěla někomu otevřít oči, ale rozhodně ne dát do rukou zbraň, kterou proti mně můžete použít. A i když se tvářím jako „sympaťanda“, mohu tak samo i ničit. Vždyť na internetu je všechno tak jednoduché….
Poslední komentáře
23.04.2008 19:02:10: svatá pravda sestro... amen...:D:D:D...smiley... blogaři a všichni ostatní účastníci internetu nosí de...
23.04.2008 15:56:23: Tak to me mrzi, ze ti nekdo zneprijemnuje zivot na netu, taky s emi to obcas stalo a je to hnusny, a...
20.04.2008 11:33:29: budliky budliky znic me
 


ZaWeB