Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Články

Kříž je jedním z nejstarších a nejrozšířenějších symbolů. Dominantní význam má zejména v církvi. Objevuje se v mnoha podobách nejenom v křesťanství, ale i v jiných odvětvích. Specifický význam mají kříže smírčí. To jsou drobné kamenné památky, které jsou k vidění na různých místech v přírodě. Například u cest, v polích nebo v lesích.
Zdroj: novinky.cz

Pro více informací klikněte na "zobrazit celé"
Washington 8. dubna (ČTK) - Po šestiletém úsilí vědecky zmapovat veškeré žijící druhy naší planety překročil seznam hranici jednoho milionu položek, když dosáhl čísla 1,009.000 druhů. Informovali o tom dnes američtí vědci, kteří také potvrdili záměr uzavřít tento monumentální soupis do roku 2011 s představou, že by měl celkem obsahovat kolem 1,75 milionu žijících druhů. Thomas Orrell z amerického Smithsonova muzea přírodních dějin upřesnil, že katalog bude obsahovat všechny známé žijící organismy od rostlin přes zvířata a houby až po mikroorganismy, jako jsou bakterie či viry, píše agentura AP.
Zdroj: sms.cz
Neobvyklou skrýš si vybrala pro pašování drog šestadvacetiletá Ukrajinka. Ve svém vibrátoru se pokusila přes hranice propašovat půl kilogramu drog. Celní kontrola ale její maxipomůcku důkladně prověřila a poputuje před soud.
Zdroj: idnes.cz
Kuriózní případ systematicky vyjídaného hypermarketu vyšetřují kriminalisté v Opavě. Dvaačtyřicetiletou prodavačku ze zdejší prodejny Tesco podezírají, že v zaměstnání od letošního února tajně kradla potraviny z regálů a v provozních prostorách prodejny je i konzumovala.
Zdroj: novinky.cz
Kdyby se Floral Opiová narodila se třemi ňadry, lékaři by to považovali za anomálii a jedno by jí amputovali. Jenže tato osmadvacetiletá Kaliforňanka naopak zaplatila tučný obnos plastickému chirurgovi, aby jí do těla voperoval tři silikonové náhrady. Žena tak splnila sen svému muži, podle něhož jsou dvě prsa příliš málo.
Zdroj: novinky.cz
Posledni komentare
16.01.2021 12:57:30: Tak to je opravdu bizár smiley Myslím, že to už hranici s nějakou duševní poruchou takovéto těžké body...
04.04.2007 14:32:45: Oh dakujem...uz som nasla :o)
03.04.2007 23:18:01: Ivush, ocenění za bleskovku dávám na Homepage!
03.04.2007 13:24:49: A kde najdem tie ocenenia za bleskovku?
Dvojitá slunce, jaká vycházela a zapadala nad domovem Luka Skywalkera v Hvězdných válkách, nemusí být jen fantazií filmařů, nýbrž i realitou. Vyplývá to z údajů amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA), které dnes zmiňuje zpravodajská stanice BBC.
Ve známé scéně z filmu z roku 1977 hrdina hledí do dálky na západ dvou sluncí na horizontu. Experti NASA pomocí Spitzerova vesmírného teleskopu zjistili, že planetární systémy kolem dvojitých hvězd jsou stejně běžné, jako ty kolem samostatných hvězd, kterou je například naše Slunce.
Podrobnosti o výzkumu jsou publikovány v aktuálním vydání časopisu Astrophysical Journal.

Zdroj: sms.cz
Posledni komentare
05.04.2007 23:18:36: a mnoho planet nemusí mít už ani jedno, nikdy víc:(
Berlín 29. března (ČTK) - Letošní mírná zima zanechala stopy také v ledovcích kolem severního pólu. Nezvykle vysoké teploty v jinak mrazivé Arktidě zabránily vytvoření většího množství mořského ledu, který má důležitou roli při tlumení klimatických změn. Letošní úbytek plovoucích ledovců je mimořádně zřetelný, uvedli vědci ústavu pro polární a mořský výzkum v německém Bremerhavenu.

Zdroj: sms.cz
Washington 29. března (ČTK) - Vyhynutí dinosaurů před 65 miliony let sice otevřelo některým savcům cestu k rozvoji, ten však vesměs skončil v dnes už mrtvých zákoutích evolučního stromu. Uvádí to studie otištěná v nejnovějším vydání časopisu Nature, kterou citují světové agentury. Předchůdci současných savců podobnou vývojovou "explozi" podle časopisu zažili až o nějakých deset až 15 milionů let později. Nové poznatky tak zpochybňují dřívější teorii, podle níž se savci krátce po vymření dinosaurů rychle rozšířili a vytvářeli nové druhy, mezi nimi i předky lidí. U předchůdců současných savců - koček, koňů, hlodavců, slonů či lidí - ale podle nových poznatků žádná taková "exploze" v přímé souvislosti s vyhynutím pravěkých ještěrů nenastala.

Zdroj: sms.cz
Posledni komentare
05.04.2007 23:20:16: no jo no, evolučka Ti opravdu sedí co? Pavel D. z tebe musí být happy:D
Wellington 23. března (ČTK) - Zřejmě největší hlavonožec, jaký kdy byl na světě uloven, skončí pravděpodobně v mikrovlnné troubě. Experti chtějí téměř půltunového živočicha rozmrazit, kdyby ho ale jen tak nechali ležet při pokojové teplotě, trvalo by rozmrzání dlouhou dobu a tělo by začalo hnít, uvedla agentura AP.
Zdroj: sms.cz
Posledni komentare
05.04.2007 23:21:53: A proč nechytí Architeuthis dux:P
1  
2  
3  
4  
 


ZaWeB