Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Články

V Indii se narodilo děvčátko se dvěma obličeji

Saini Sunpura (Indie) 8. dubna (ČTK) - V severoindické vesnici Saini Sunpura se narodilo děvčátko se dvěma tvářemi. Daří se mu dobře a vesničané ho uctívají jako reinkarnaci hinduistické bohyně, sdělil podle agentury AP otec holčičky.
Lali se zjevně narodila s nanejvýš vzácnou vrozenou poruchou, takzvanou kraniofaciální duplicitou, kdy jediná hlava má dva obličeje. Lali má zdvojené všechny rysy tváře - oči, ústa, nos - s výjimkou uší, ty má jen dvě.

Zdroj: sms.cz
"Moje dcera je v pořádku - je jako kterékoli jiné dítě," prohlásil Lalin otec, třiadvacetiletý chudý zemědělský dělník Vinod Singh.
Lali způsobila ve vesnici Saini Sunpura, ležící 40 kilometrů východně od indické metropole Dillí, velkou senzaci. Když opouštěla porodnici, osm hodin po normálním porodu 11. března, vítaly ji davy lidí, sdělil ředitel nemocnice Sabir Ali. "Pije mléko oběma ústy a dvoje oči otevírá a zavírá naráz."
Indický venkov je hluboce pověrčivý a děvčátko je uctíváno jako reinkarnace hinduistické bohyně Durga, tradičně zobrazované se třema očima a mnoha pažemi.
Lali podle jejího otce navštěvuje doma denně až stovka lidí, aby se z úcty dotkli jejích nohou, nabídli peníze a dostali požehnání.
"Je převtělením bohyně," míní pětašedesátiletý farmář Lakhi Čand, který přijel Lali navštívit ze sousedního státu Harijána.
"Lali je pro nás božím darem," tvrdí člen místní vesnické rady Džaipal Singh. "Přinesla naší vesnici věhlas." Vesnický starosta Daulat Ram oznámil, že má v úmyslu vybudovat v obci bohyni Durga chrám. "Píši státní vládě dopis, v němž prosím, aby poskytla peníze na výstavbu chrámu a pomohla rodičům postarat se o dcerku," řekl Ram.
Lalina vrozená porucha se často pojí s vážnými zdravotními komplikacemi, ale podle lékařů se děvčátku daří dobře.
"Vede normální život, nemá žádné dýchací potíže," řekl doktor Ali s tím, že nevidí žádný důvod k chirurgickému zákroku.
Rodiče holčičky se vzali v únoru 2007. Lali je jejich první dítě. Otec ji vzal do Dillí, kde mu lékaři navrhli CT vyšetření, aby se zjistilo, zda má normální vnitřní orgány, ale Singh to prý nepovažoval za nutné. "V tomhle stadiu necítím potřebu něčeho takového, protože moje dcera se chová jako normální dítě, nepůsobí žádné problémy," prohlásil.
Poslední komentáře
25.04.2008 18:16:58: Trošku sarkasmus, Willow...:-) Nebo černej humor? Nevim jak se tomu nadava..:D Na pojmy hlavu nemám....
23.04.2008 19:10:34: no jasný... tohle se může stát jenom v Indii... ale třeba se jí to jednou bude hodit... dyž se na to...
16.04.2008 23:13:15: No a navíc oni jsou v té Indii takoví divní, nechtějí přistoupit na žádné operace, protože to chtějí...
15.04.2008 22:11:16: Jo, to jsem četla už na Seznamu, je to hrozný, chudák holčička...smiley${1}
 


ZaWeB