Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Články

Sever Thajska halí jedovatý dým

Thajské úřady rozhodly, že kvůli hustému oparu dýmu, který sužuje severní část země, rozdají více než 300 tisícům tamních obyvatel ochranné masky. Thajská vláda byla nucena v oblasti vyhlásit stav nouze, lidé se kvůli dýmu z lesních ohňů dusí a je výrazně snížena viditelnost.
Zdroj: novinky.cz
ČANG MAI - Jedovatý kouřový opar nad provincií Čang Rai pochází z více než 800 ohňů, kterými tamější zemědělci mýtí džungli. Podle kontrolních úřadů přesáhla hustota kouře, který se nad regionem drží již několik dní, několikanásobně povolenou míru.
Ačkoliv jsou podobné scénáře v posledních letech častých jevem v celé jihovýchodní Asii, Thajsko takto těžce postiženo ještě nebylo.
V zemi panuje suché období, lidé nemohou dýchat a je výrazně snížena viditelnost. Některé úřady se snaží řešit situaci svérázně. Starosta města Čang Mai navrhl, aby bylo uspíšeno zahájení tradičního festivalu, během něhož se lidé polévají vodou. "Mohli bychom festival zahájit na začátku dubna, a ne až v jeho polovině. Vlhko pomůže kouřový opar vstřebat", řekl starosta.
Žádné komentáře
 


ZaWeB