Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Články

Pařížská výstava pomáhá předpubertálním dětem pochopit sex

Paříž 3. listopadu (zpravodaj ČTK) - Zizi sexuel neboli "sexuální pindík" je trochu rozpustilý název výstavy, na níž se teď netrhnou dveře v moderním pařížském areálu La Villette. Je určena devíti- až třináctiletým dětem, které na ní mohou hravou formou dostat odpovědi na otázky, které je v tomto věku začínají zajímat čím dál víc a které se týkají lásky, pohlavního života a mateřství.
Jako průvodci po tomto zatím spíš tušeném světě jim na výstavě slouží hrdinové ve Francii populárních dětských kreslených seriálů Titeuf a jeho přítelkyně Nadia. S jejich pomocí mohou získat rady jak někomu dát najevo, že ji či jeho mám rád či ráda, seznámit se s tělesnými změnami v pubertě, poučit se o pohlavním aktu, o antikoncepci nebo o vývoji plodu.

Zdroj: sms.cz
Celou výstavu charakterizuje taktní podání a důraz na to, že láska, má-li se naplnit, musí být oboustranná. Hlavním heslem pořadatelů se zdá být "interaktivnost především". Malí návštěvníci tak mohou například pomocí přilnavých chlupatých kotoučů ověřovat, kde roste v pubertě ochlupení, šlapáním na vzduchovou pumpu vyvolat erekci na chlapcově figuríně, nafouknout malý les prezervativů nebo na figurkách chlapecké a dívčí hlavy cvičit proplétání jazyků ve "francouzském polibku".
V další části výstavy je třeba možné pokoušet se zavést na panelu "spermatozoid" do "vajíčka" s pomocí magnetu nebo "krmit plod". Na této atrakci například zasunutí symbolu cigaret nebo alkoholu do příslušné drážky vyvolá okamžité projevy smutku "krmeného". Samotný milostný akt a jeho předehra jsou podány prostřednictvím kreslených panelů.
Zájem je opravdu velký, malí Pařížané přicházejí v doprovodu rodičů, někdy i prarodičů nebo vychovatelů, a nezdá se, že by je výstava uváděla do nějakých rozpaků. U mnoha her nebo obrazovek je přímo tlačenice.
Výstava, inspirovaná sérií knih pro děti spisovatelky Hélene Brullerové a ilustrátora Zepa, vlastním jménem Philippe Chapuis, bude otevřena až do ledna 2009, snad i ke spokojenosti rodičů, kterým může usnadnit úlohu vysvětlit dětem, že je nepřinesl čáp.
Žádné komentáře
 


ZaWeB