Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Články

Saini Sunpura (Indie) 8. dubna (ČTK) - V severoindické vesnici Saini Sunpura se narodilo děvčátko se dvěma tvářemi. Daří se mu dobře a vesničané ho uctívají jako reinkarnaci hinduistické bohyně, sdělil podle agentury AP otec holčičky.
Lali se zjevně narodila s nanejvýš vzácnou vrozenou poruchou, takzvanou kraniofaciální duplicitou, kdy jediná hlava má dva obličeje. Lali má zdvojené všechny rysy tváře - oči, ústa, nos - s výjimkou uší, ty má jen dvě.

Zdroj: sms.cz
Posledni komentare
25.04.2008 18:16:58: Trošku sarkasmus, Willow...:-) Nebo černej humor? Nevim jak se tomu nadava..:D Na pojmy hlavu nemám....
23.04.2008 19:10:34: no jasný... tohle se může stát jenom v Indii... ale třeba se jí to jednou bude hodit... dyž se na to...
16.04.2008 23:13:15: No a navíc oni jsou v té Indii takoví divní, nechtějí přistoupit na žádné operace, protože to chtějí...
15.04.2008 22:11:16: Jo, to jsem četla už na Seznamu, je to hrozný, chudák holčička...smiley${1}

MZ varuje před nebezpečným tělovým mlékem

Mleko.jpg

Praha 4. ledna (ČTK) - Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným tělovým mlékem Hanf Körperlotion 150 ml. Rakouský výrobek obsahuje bakterie, které mohou způsobit vleklá hnisavá kožní onemocnění. Informoval o tom hlavní hygienik ČR Michael Vít.
Nebezpečný výrobek má minimální trvanlivost do 30. prosince letošního roku a prodává se v bílé plastové nádobce s bílým víčkem. Na etiketě má obrázek průmyslového konopí. Obsah nádobky tvoří parfémovaná, nažloutlá tekutina.
Prodejci a distributoři jsou tento výrobek povinni okamžitě stáhnout z trhu a přijmout prodaná tělová mléka od zákazníků zpět.

Zdroj: sms.cz

Paříž 3. listopadu (zpravodaj ČTK) - Zizi sexuel neboli "sexuální pindík" je trochu rozpustilý název výstavy, na níž se teď netrhnou dveře v moderním pařížském areálu La Villette. Je určena devíti- až třináctiletým dětem, které na ní mohou hravou formou dostat odpovědi na otázky, které je v tomto věku začínají zajímat čím dál víc a které se týkají lásky, pohlavního života a mateřství.
Jako průvodci po tomto zatím spíš tušeném světě jim na výstavě slouží hrdinové ve Francii populárních dětských kreslených seriálů Titeuf a jeho přítelkyně Nadia. S jejich pomocí mohou získat rady jak někomu dát najevo, že ji či jeho mám rád či ráda, seznámit se s tělesnými změnami v pubertě, poučit se o pohlavním aktu, o antikoncepci nebo o vývoji plodu.

Zdroj: sms.cz
Milán 28. října (ČTK) - Obraz Poslední večeře renesančního génia Leonarda Da Vinciho, který se díky knižnímu bestseleru Dana Browna Šifra mistra Leonarda (Da Vinciho kód) stal předmětem dohadů a konspiračních teorií, je nyní na internetu. Navíc ve velmi vysokém rozlišení, které umožní zkoumat i nejmenší detaily slavné a legendami opředené fresky.
Italská společnost HAL9000 umístila na stránky haltadefinzione.com snímek v rozlišení 16 miliard pixelů, což je 1600krát více ve srovnání například s běžným desetimegapixelovým fotoaparátem. "Umožňuje to obraz zkoumat podobně, jako by člověk stál u něj s lupou v ruce," vysvětlil Alberto Artioli. Jedno z nejslavnějších malířských děl světa italský renesanční umělec Leonardo da Vinci namaloval na zeď jídelny kláštera Santa Maria delle Grazie v Miláně. Obraz je zřejmě největším uměleckým tahákem města a také mimo sezónu se malé náměstíčko před kostelem hemží zástupy zvědavců. Prohlídku je třeba si rezervovat dlouho dopředu.

Zdroj:sms.cz
20. září 2007 3:39 Venkované z peruánské vesnice Carancas si připadají, jako by hráli v katastrofickém sci-fi filmu. V sobotu v noci kousek od jejich domů dopadl meteorit a vyhloubil do země rozlehlý kráter. Od té doby si vesničané stěžují na nepříjemné zdravotní problémy.
Šest set z nich muselo vyhledat lékaře. "Spousta lidí z vesnice Carancas onemocněla. Mají bolesti hlavy, problémy s očima, podrážděnou pokožku. Trpí nevolností a zvracejí," vyjmenoval pro novináře zdravotní potíže venkovanů Néstor Quispe, starosta blízkého Desaguadero, pod které Carancas administrativně náleží.

Pro pokračování klikněte na "zobrazit celé"
Zdroj: i.dnes
Oslo 22. června (ČTK) - Prvorození synové mají vyšší inteligenční kvocient (IQ) než jejich mladší bratři. Prokázala to nová studie norských vědců z univerzity v Oslu, kteří své poznatky publikovali v posledním čísle časopisu Science.
Vědecký tým pod vedením Pettera Kristensena vycházel z armádních záznamů o 240.000 norských mužů. Zjistil, že prvorození synové mají v průměru o 2,3 bodu vyšší IQ než jejich mladší bratři, kteří mají oproti svým ještě mladším bratrům náskok 1,1 bodu. Rozdíly v IQ jsou prý větší u mužů, narozených v méně početných rodinách, a u těch, kteří se narodili ženám s vyšším dosaženým vzděláním. Naopak rozdíly se prý stírají tehdy, pokud je mezi sourozenci větší věkový rozdíl.

Zdroj: sms.cz
rvní díl byl svěží podívanou se zajímavými postavami a jednou geniální postavou (víte koho myslím).
Druhý díl byl ještě velkolepější, vydělal ještě více peněz a kupodivu v ničem nezaostal za prvním dílem co se týče vtipnosti a propracovanosti. I proto velmi mnoho lidí netrpělivě čekalo na rozuzlení celého příběhu a další Jackovy eskapády.
Psal jsem to už u třetího Spider-mana a musím to bohužel napsat znovu. Více zvratů, postav a děje neznamená nutně lepší a kvalitnější film. V mnoha ohledech jsou si v tomto ohledu tyto filmy až neuvěřitelně blízké. Nenechte se mýlit, oba filmy jsou vydařené (Piráti jsou o malý kousíček lepší), ale přesto jim chybí něco z předchozích dílů.

Zdroj: sms.cz
Posledni komentare
11.06.2007 16:16:57: To Lia: Děkuju smiley${1}
11.06.2007 16:16:37: Tak si ho sežeň smiley${1}
11.06.2007 15:24:07: Jůůů akových ptáků máš na výměnu :-) Ale já chci i toho druhýho ;)
11.06.2007 15:13:53: Paráda, ty je máš stažené? smiley${1} A vyměníš za Vránu 1,3 a 4? smiley${1}
Severoirští a američtí vědci zjistili, že samice žraloka kladivouna dokáže oplodnit svá vlastní vejce a rozmnožovat se tak bez pohlavního styku. Na něco takového dosud biologové nenarazili, tvrdí badatelé v odborném časopise Biology Letters, z něhož citovala agentura AFP.
Zdroj: sms.cz
Herní vývojář EA usilovně pracuje na dokončení zábavního titulu, kde se v hlavní roli objeví celá Simpsonovic rodinka. Hra "The Simpsons" založená na slavném televizním seriálu se začne prodávat na podzim.
1  
2  
3  
4  
 


ZaWeB