Sakulini

Blog o všem i o ničem, ale pro všechny!!!Novinky

Kalendář

Počítadlo

TOPlist

Apppatch

Jak to mám s vírou

Každý z nás se jistě setkal s otázkou, zda věří v Boha. Lhala bych, kdybych řekla, že já ne. Denně to slýcháváme ve školách, na pracovištích či jen tak na ulici. Musíme si však uvědomit jednu důležitou věc, a sice, jaký je rozdíl mezi vírou a stavem, kdy v něco věříme. Zajímá vás, jak rozlišuji mezi tímto já a v co věřím? Čtěte dále....
Když se mě někdo zeptá, zda jsem věřící, odpovídám ANO. Jenže málokdo se zeptá, v co vlastně věřím. Věřím v boha. Ale ne takového, jakého si stvořili křesťané. Můj Bůh je jiný. Já totiž věřím v nějakou vyšší moc, která je nademnou, která mě osvítí a přinese pocit uspokojení. Takových stavů je hodně. Pro někoho to může být třeba západ slunce, pro jiné objetí někoho blízkého, pro jiného dobrý výsledek v testu nebo povýšení v práci. Copak jste si nikdy při takové příležitosti neřekli: "Bože, to je krásné." nebo "Bože, já jsem dobrá!!". Určitě ano, jen jste si to možná neuvědomili nebo nechtěli připustit. Denně se modlíme k různým věcem a žádáme, ať při nás někdo stojí, ať nám pomůže. Člověk totiž nechce být sám. A právě to, že v něco věří, mu pomáhá na cestě životem. Každý problém si sice vyřešíme sami, ale už jen pouhé vědomí, že je někdo s námi (nějaká ta vyfantazírovaná bytost nebo síla) nám pomáhá vydat ze sebe maximum. Tudíž každý má něco, v co věří. Ale ne tak víru. Víra je totiž soubor pravidel, prostě řád, který nám udává, jak a v co máme věřit. Proto když se ptáte člověka, jestli je věřící, myslí tím, zda má nějakou víru (třeba křesťanství nebo islám a další....). Což je mnohdy milné a zavádějící, protože každý podle mně věří, ale málokdo se nechá někým nebo něčím ovlivňovat a omezovat.
Kdo chce dát najevo to, že v něco věří, používá různých symbolů. Já jsem si zvolila za symbol klasický kříž s protáhlou dolní stranou. Proč? Pro mně symbolizuje spojení 4 živlů, všechny se kříží a v samotném středu je má duše, vyvážená a spoutáná. Jedna protáhlá strana ukazuje, jaký je můj postoj k životu. Čím blíž zemi, tím nemám blíže peklu, jak se mnozí domnívají, ale blíže k racionálnímu myšlení. Stojím pevně nohami na zemi. Taky to může znamenat, že mám více hříchů a kam má duše po smrti půjde, ale takovou variantu já nenosím. Dalším symbolem je pentagram, jedním cípem dolů a dvěma nahoru. Krásné propojení všeho, co zde máme. První dva horní a pak ty dva uprostřed nesou vepsaná písmen I.N.R.I. Proč zrovna ty? Nechám vás na to přijít samotné :-), hledejte na křížích s Ježíšem (a když jsme u toho, asi nebyl moc svatý, když ho ukřižovali, musel zlobit víc než já). Navíc pentagram je v kruhu, který značí jednu a nesmrtelnost a proč směřuje dolní cíp dolů a ne nahoru víte už z předchozího příkladu s křížem.
Tak to vidíte, v očích některých jsem zlá satanistka, protože s sebou tahám obrácený pentagram a v jiných zase křesťanka a věřící v Boha, protože nosít klasický křesťanský kříž. Ať už si o mně myslí kdo chce, co chce, jedno je jisté! A to, že pokud bude soudit podle vzhledu, nikdy nepozná, jaké jsou mé hodnoty!
Poslední komentáře
18.04.2007 20:05:57: Už je to opravené, Máchale smiley${1}
05.04.2007 23:12:55: hmm, zajímavé slečno spisovatelko. Joo, a abych nezapomněl, ve slově důležitou, ti chybí ž:D...
 


ZaWeB